Programlar

Silinen Dosyalarınızı Geri Getiren Program – Recuva


recuvaBilgisayarda silinen bir dosyayı nasıl geri alırız ?

Esasen hiç bir dosyanın silme işlemi yürütüldüğünde hardisk den silinmediğini bilmenizi isterim. Bir dosyanın bir hardisk den silinmesi için, üzerine bir veri kaydedilmesi gerektiğini bilmenizi istiyorum. Ancak o şekilde o veri ulaşılamaz hale gelecektir. Hardisk çalışma prensiplerine çok da değinmek istemiyorum. Uzun bir konu çünkü.

Bilgisayarda silinen dosyalarınızı geri almanız için bir çok program önerebilirim. Yalnız çoğu ücretli yazılımlardır. Size önereceğim program ise tamamı ile ücretsiz ve kurulum gerektirmiyor. Böylece flash diskinizde bile taşıyabiliyorsunuz. Hiç bir şekilde kurulum gerektirmeyen bu programın arayüzü de türkçe olarak kullanabiliyorsunuz. Tamda aradığınız program değil mi ?

Evet programın adı Recuva ve buradan programı indirebilirsiniz. Program 2,33 MB boyutunda. Oldukça küçük ölçekte olan bu programın yapımcısı Piriform şirketi. Ccleaner Programını kullananlar bu şirkete yabancı kalmayacaklardır. Recuva ‘nin yapımcıları, aynı zamanda Ccleaner programının da yapımcıları olan şirketin ta kendisi. İnsanların yararına olan bir çok projeye imza atan Piriform şirketine buradan teşekkür ediyorum. Bu yolda ilerlemeleri onlara çok şey kazandırıyor.

Yorum Yaz