Mobil

Encore Study App – İngilizcenizi Geliştirin

encore

Encore Study Platform birçok alanda kullanılabilecek başarılı bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Ben kullanım amacı olarak dil eğitimi konusunu seçiyorum. program bu konuda oldukça faydalı olacak. Şimdi gelelim Encore ile neler yapabileceğimize. Öncelikle bu linten programa google play market üzerinden ulaşalım ve akıllı telefonumuza download ederek kurulum işlemini yapalım. Program ilk açılışında standart olarak demo içerik diyebileceğimiz birkaç testle bizi karşılıyor. Bu testleri silebilirsiniz. İsterseniz yeni test ekle diyerek diğer kullanıcılar tarafından oluşturulmuş binlerce test arasından istediğinizi seçebilir ve yükleyebilirsiniz.

Biz daha çok test oluşturma kısmı ile ilgileneceğiz. Örnek olarak ingilizce gelişimi için bir kitap okuduğumuzu ve biinmeyen kelimeleri not aldığımızı, daha sonra anlamlarına bakarak tekrar notumuza eklediğimizi düşünelim ki birçoğumuz bu şekilde çalışıyoruz. Fakat karışık not kağıtları, kayıplar ve unutulan kelimelerle ne kadar başarı sağladığınızı sorgulayın. Encore ile istediğimiz kadar test oluşturabiliyoruz. Örnek olarak Test1 isimli bir test oluşturalım. Daha sonra program bizden iki alan girmem

unnamed unnamed (1)                    unnamed

izi istiyor. Yani 1. alan  ingilizce kelime ve 2. alan türkçe anlamı şeklinde giriş yapacağız ve next diyerek bir sonraki kelimeyi ekleyeceğiz. Bu şekilde istediğimiz kadar farklı test oluşturabiliriz ve bu testlere istesiğimiz kadar farklı içerik yani kelime ekleyebiliriz.

örnek:

go-gitmek
play-oynamak
become-olmak
occur-oluşmak

şeklinde tanımladığımız 4  girişin ardından test yap dedğimizde program bize aşağıdaki şekilde soru soracak

 

Soru: occur

Cevap:

a) oluşmak    b)olmak   c) oynamak   d) gitmek

 

oluşturulan cevaplar da otomatik olarak girmiş olduğumuz kelimelerden seçilmektedir.

İstediğiniz zaman akıllı telefonunuzdan test yapabilir ve kalıcı şekilde kelime bilginizi genişletebilirsiniz.

Yaşasın Android. 🙂

 

Yorum Yaz