İnternet

‘Netflix’i İptal Et’ Kampanyası Yüz Binlerce Destek Aldı

Netflix’in daha yayınlanmadan Türkiye kütüphanesinden kaldırdığı tartışmalı filmi Cuties/Minnoşlar, 9 Eylül itibarıyla ABD dahil pek çok ülkedeki …

Netflix’in daha yayınlanmadan Türkiye kütüphanesinden kaldırdığı tartışmalı filmi Cuties/Minnoşlar, 9 Eylül itibarıyla ABD dahil pek çok ülkedeki Netflix aboneleri için yayınlandı. Daha tanıtım posteri yayınlanır yayınlanmaz eleştiri bombardımanına tutulan Cuties/Minnoşlar, yayınlandıktan sonra Netflix’in daha da fazla başını ağrıtmaya başladı.

Twitter’da, filmin yayınlanmasını takiben açılan #CancelNetflix (Netflix’i İptal Et) etiketi, kısa sürede ABD dahil pek çok ülkede trendlere girmeyi başardı ve bu etiket ile tweet atan kullanıcılar, insanları pedofili ile suçlanan Netflix’e ait aboneliklerini iptal etmeye devam ettiler. #CancelNetflix etiketi, an itibarıyla Türkiye trendlerinde de 8. sırada bulunuyor.

#CancelNetflix, Twitter Türkiye’nin de trendlerinde

Cuties/Minnoşlar filmine tepki gösteren kullanıcılar, Twitter’daki #CancelNetflix etiketinin yanı sıra change.org’da da insanları Netflix aboneliğini sonlandırmaya davet eden bir kampanya başlattı. Söz konusu kampanyaya an itibarıyla 600 binin üzerinde kişi destek vermiş durumda.

Netflix’in Cuties/Minnoşlar ile ilgili savunması ise tam tersi yönde. Bir şirket sözcüsü, filmin çocukları cinsel obje haline getirmekten ziyade çocukların cinsel obje haline getirilmesine karşı bir sosyal mesaj olduğunu ifade ederken, bu konuya önem veren herkesin Cuties/Minnoşlar’ı izlemesi gerektiğini ifade etti.

Yorumla